2024 Boys Highlight’s Page

UPDATED SUMMER 2021 HIGHLIGHTS IN BOLD AND ITALICS

A

Andrew Almquist – Goalie – The Governor’s Academy (MA) – NE Twister

B

Will Barber – Attack – Emmaus (Pa.) Mesa Fresh

Drew Barocas – Attack – Jackson Memorial HS (NJ) – NJLC

Jackson Barroll – Attack – Severn (MD) – Annapolis Hawks

Luke Breslin – Attack – Commack (NY) – Team 91

C

Hunter Carver – Defense – St Thomas Academy (MN) – Team Minnesota

Cody Collier – Attack – Calvert Hall (Md.) – FCA MD 

Matthew Collina – Midfield – The Governor’s Academy (MA) – NE Twisters 

 

E

 

Noah Eargle – Goalie – River Bluff HS (SC) – Charleston Elite

 

Logan Earl – Goalie – St. Mary’s Annapolis (Md.) – Annapolis Hawks 

Jake Ellerson – Attack – Holy Springs (NC) – True NC/True National

 

F

Ben Friedman – Goalie – The Taft School (Conn) – Primetime ‘23

 

G

Brock Getson – LSM – Harvard-Westlake HS (CA) – Mad Dog West Elite & Mad Dog National

 

H

 

Chase Hallam – Midfield – Severn (Md.) – Crabs Lacrosse 

 

Lad Harper – FO/M – Ponte Vedra (FL) – Next Level LC

 

Eli Harris – Midfield – Broadneck (Md.) – Annapolis Hawks 

Parker Hoffman – Faceoff – The Gunnery (Conn) – 2 Way South

 

Connor Huguenard – Defense – Trinity Pawling (NY) – Originally from (IL) – True National and Illinois

 

Mason Hudson – Defense – Saint Andrew’s (FL) – True National / True Florida

 

K

 

Crispin Kaye – Attack – Bergen Catholic (NJ) – NJ RIOT 

 

Kaden Kidwiler – Attack – Boonsboro (MD) – Virginia Cavaliers

L

Jameson Lang – Attack – Little Rock Catholic High School for Boys (ARK) – Chaos Arkansas/Team 18

 

Alex Latchford – 6’2 D/LSM – St. John’s College HS (DC) – Next Level LC 

 

Jay Legg – Attack – Holly Springs HS (NC) – Team 91 Carolina

Parker Leslie – Attack – Middleton HS (WI) – UNRL, Team Illinois Premier

M

Cameron Marks – Midfield – W.T. Woodson (VA) – Blackwolf LC 

 

Luke Moore – Lefty Attackman – Wando (SC) – Charleston Elite

 

Q

 

Tyler Quake – LSM – Brunswick School (CT) – 2 Way 

P

Matty Patrone – Attack – Flint Hill (VA) – VLC 

James Peters – Defense – Paul VI Catholic (VA) – VLC

 

R

 

Aaron Ricketts – Goalie – St Johns (MA) – Gorilla Lacrosse

S

Kamal Skeete – LSM – Landon (MD) – Team Eighteen + Baltimore Lacrosse Elite

 

Noah Smith – Goalie – Catholic HS (VA) – VA Roughriders

 

Griffin Strange – Faceoff-Nansmond Suffolk Academy (VA) – DC Express

 

Ari Smith – Defense – St. Paul’s (MD) – Looneys

 

JIMMY SON – FACEOFF – Acton Boxborough (MA) – Igloo Windchill

 

Nick Sweeney – Defense – Gonzaga (DC) – Annapolis Hawks 

T

Beck Trafton – Faceoff – Miami Country Day School (FL) – Sweetlax FL 

 

Preston Vinch – A/M – Eastport South Manor (NY) – Legacy

Sam Weinstein – Attack – Greenbrier HS (GA) – Victory (SC)